Street Workout World Cup 2014 – Stuttgart

Świat już od jakiego czasu jest zmęczony konkursami w stylu Ironman czy Strongman czy zawodami kulturystycznymi. Coraz większa liczba fanów tzw. treningu ulicy i gimnastyki (Street Workout And Calisthenics) zrzesza się w grupy i tworzy kluby. I znów coś staje się modne i warte uwagi społeczności lokalnych, co przekłada się na organizowanie licznych imprez poświęconych tego typu aktywności fizycznej.

5 lipca 2014 roku odbył się jeden z ciekawszych konkursów the Street Workout World Cup 2014 at the Schlossplatz in Stuttgart. Tego typu konkursy zawierają elementy tańca , sekwencje różnorodnych , dynamicznych ruchów i kombinacji statycznych postaw, w których biorą udział  jedni z najlepszych sportowców na świecie.

W Polsce już powoli rozwój Street Workout’u nabiera tempa i zaczyna skupiać wokół siebie mnóstwo wolontariuszy propagujących ten sport.

Relacja z konkursu w Stugarcie: Incredible Human Strength At Street Workout World Cup
Stuttgart stage logo

2 Comments
  1. Tych imprez w ubiegłym roku było trochę więcej.
    Moskwa, Praga, Rzeszów, Amsterdam, no i coś tam w Kazachstanie.

    W samej Polsce było około 10 różnych zawodów Street Workout, w tym jedne na Fit & Sport Show.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>